Таліби заявили про ліквідацію 58 пакистанських солдатів
12.10.2025Афганські таліби нібито ліквідували 58 пакистанських солдатів під час нічних боїв на кордоні у відповідь на неодноразові порушення своєї території та повітряного простору. Про це повідомляє Associated Press у неділю, 12 жовтня. Так, речник уряду талібів Забіхулла Муджахід заявив, що афганські сили захопили 25 постів пакистанської армії, 58 солдатів вбиті, і ще 30 інших отримали поранення. "Ситуація на всіх офіційних кордонах та фактичних лініях Афганістану повністю контрольована, а незаконній діяльності значною мірою запобігли", – сказав Муджахід на пресконференції в Кабулі. У Пакистані поки не підтвердили щодо жертв зі своєї сторони. Але прем'єр-міністр Шехбаз Шаріф вже засудив напад, що стався в суботу ввечері, і заявив, що армія країни «не лише дала належну відповідь на провокації Афганістану, а й знищила кілька їхніх постів, змусивши їх відступити». Зазначається, що Пакистан звинувачує афганських талібів у переховуванні членів забороненого угруповання Техрік-і-Талібан Пакистан. В Ісламабаді стверджують, що це угруповання здійснює смертельні напади в Пакистані, але Кабул заперечує звинувачення на свою адресу, стверджуючи, що не дозволяє використовувати свою територію проти інших країн. Нагадаємо, у суботу ввечері на кордоні Афганістану з Пакистаном сталися збройні сутички між військовими двох країн. Ця ескалація напруженості була найбільш серйозною з 2021 року, коли таліби взяли контроль над Афганістаном після виведення американських військ. У свою чергу Пакистан пообіцяв Афганістану гідну відповідь за наступ на його провінції Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp