Протидія КНР: перший у ЄС завод з виробництва магнітів запрацював в Естонії

Новий завод магнітів, що належить компанії Neo Performance Materials, почав роботу в Естонії. Його мета полягає в тому, щоб захистити галузь критично важливих корисні копалин. Про це повідомляє американське видання Рolitico. "Майбутнє конкурентоспроможності Європи вже тут", - сказала прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал на відкритті заводу минулого місяця. Підприємство здатно щорічно виробляти магніти для 1 мільйона електромобілів та 1000 генераторів для вітроенергетики.Відповідні магніти роблять електричні системи ефективнішими, і наразі попит на них швидко зростає. Проєкт може бути ефективним активом у питаннях залежності від важливих корисних копалин, протидії тиску КНР, і також красномовною відповіддю агресії Росії. Саме у день церемонії відкриття заводу, російські військові літаки вторглися в повітряний простір Естонії, зазначає ЗМІ. Заводом керує компанія Neo, Естонія та провінція навколо Нарви вважають його життєво важливим для свого майбутнього. З боку ЄС досить активна увага: керівниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн навіть привезла магніт, виготовлений у Нарві, на саміт G7 у Канаді в червні 2025 року. Магніти виготовляються з рідкоземельних елементів - металів, видобуток та переробка яких зосереджені переважно в Китаї. Раніше у Європі не було промислового виробництва. Але тепер є завод, і більше того, він розташований неподалік російського кордону.   Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Поділитися
https://objednana-narodna-diya.com.ua/news/protydiia-knr-pershyj-u-ies-zavod-z-vyrobnytstva-mahnitiv-zapratsiuvav-v-estonii/

Популярні новини