На Буковині викрили посадовців вишів, які продавали місця в аспірантуру
15.10.2025У Чернівецькій області викрили посадовців освітньої галузі, які продавали місця у виші. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури в середу, 15 жовтня. Прокурори пільно з поліцією викрили корупційну схему у сфері післядипломної освіти. Під підозрою - проректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та керівник структурного підрозділу Державної наукової установи Інститут модернізації змісту освіти. За даними слідства, вони організували "бізнес" із продажу місць в аспірантурі за гроші. Вартість "вступу" сягала 4500 доларів з однієї особи. Кандидатів шукали доцент Чернівецького національного університету та посадовець Інституту модернізації змісту освіти, а проректор оформлювала їх на навчання. За це вона отримувала по 4000 доларів з кожного вступника, спільники - по 250 доларів. Цією "послугою" скористалось п’ятеро буковинців. Крім того, після зарахування на навчання їм нав’язали ще одну "умову" - передати доступ до банківських карток, на які надходила стипендія - понад 285 тисяч гривень з рахунків стипендіатів теж осіли в кишенях учасників оборудки. Загальна сума одержаних ними неправомірних коштів перевищує один мільйон гривень. Усім трьом фігурантам повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Дивіться фото: На Буковині викрили посадовців вишів, які продавали місця в аспірантуру Нагадаємо, раніше СБУ ліквідувала шість нових схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. На оборудках викрили 14 організаторів, які продавали свої "послуги" від 1500 до 13 000 доларів. Заброньовані "мертві душі": в комунальному підприємстві Харкова діяла схема Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp